بازاریابی ایمیلی

بازاریابی ایمیلی چیست؟

img
بازاریابی ایمیلی استفاده از ایمیل برای تبلیغ محصولات یا خدمات در حین ایجاد روابط با مشتریان یا مشتریان بالقوه است. اساساً این  پست مستقیم است  که به جای استفاده از خدمات پستی، به صورت الکترونیکی انجام می شود.


در مورد مزایای بازاریابی ایمیلی، روش‌های انجام صحیح آن و مقایسه آن با سایر اشکال بازاریابی بیاموزید.


بازاریابی ایمیلی چیست؟
هر زمان که یک شرکت ایمیلی ارسال می کند، جدای از تایید سفارش و پاسخ های مستقیم به سوالات مشتریان، می توان آن را نوعی بازاریابی ایمیلی در نظر گرفت. بازاریابی ایمیلی بخشی از بازاریابی اینترنتی است که شامل بازاریابی آنلاین از طریق وب سایت ها، رسانه های اجتماعی، وبلاگ ها و موارد دیگر می شود.


بازاریابی ایمیلی می‌تواند شامل خبرنامه‌هایی با به‌روزرسانی‌های مربوط به شرکت، یا تبلیغات فروش و معاملات انحصاری برای مشترکین باشد. ایمیل‌های بازاریابی همچنین ممکن است به دنبال به اشتراک گذاشتن یک پیام کلی از طرف شرکت باشند، مثلاً در پی یک بلای طبیعی یا رسوایی شرکت.

در بهترین حالت، بازاریابی ایمیلی به کسب و کارها این امکان را می دهد که مشتریان خود را در جریان قرار دهند و پیام های بازاریابی خود را برای مخاطبان خود تنظیم کنند. در بدترین حالت، این نوع بازاریابی می‌تواند مشتریان را با ایمیل‌های اسپم مزاحم و دائمی دور کند.

بازاریابی ایمیلی چگونه کار می کند
راه اندازی و ردیابی یک کمپین بازاریابی ایمیلی آسان است ، که آن را برای مشاغل کوچک قابل دسترس می کند. به عنوان مثال، می توانید یک گزینه ثبت نام در خبرنامه را به وب سایت خود اضافه کنید. همانطور که افراد ثبت نام می کنند، می توانید خبرنامه ها را برای مخاطبان رو به رشد ارسال کنید. همچنین می توانید از پروفایل های رسانه های اجتماعی خود مشتریان را به خبرنامه هدایت کنید.

دو مزیت بزرگ ایمیل مارکتینگ قیمت و سهولت است. در مقایسه با انواع دیگر بازاریابی، ارسال ایمیل روشی ارزان برای تبلیغ شرکت شما و محصولات یا خدمات آن است.

یک خبرنامه معمولی روشی ساده و مؤثر برای ارسال به‌روزرسانی‌های مربوط به شرکت، رویدادهای آینده و پیشنهادهای ویژه است. نرم افزار ایمیل همچنین برنامه ریزی ایمیل های تبلیغاتی خودکار را برای مشتریانی که اخیراً خرید نکرده اند را آسان می کند.

بازاریابی ایمیلی به شما این امکان را می دهد که گروه های خاصی از مشتریان یا حتی افراد خاصی را هدف قرار دهید. یکی از راه‌های انجام این کار، ارائه تخفیف‌های ویژه تولد به مشتریان برای کالاها یا خدمات است.


به عنوان مثال، یک رستوران ممکن است در روز تولد مشتریان، ایمیلی را ارسال کند که 50 درصد تخفیف برای غذای اولیه ارائه کند. این نوع شخصی‌سازی به کسب‌وکار کمک می‌کند تا رابطه خود را با مشتری توسعه دهد و حفظ کند - و این می‌تواند منجر به افزایش فروش و وفاداری مشتری شود.
ایمیل-مارکتینگ-هدفمند-چیست؟ بازاریابی-ایمیلی-چیست-و-چگونه-کار-می-کند سرویس-ارسال-ایمیل-و-پیامک-انبوه-چیست؟ پیامک-انبوه-تبلیغاتی چگونه-ایمیل-انبوه-ارسال-کنیم؟ بازاریابی-پیامکی-چیست؟ بازاریابی-ایمیلی-چیست؟ ایمیل-انبوه-به-چه-معناست؟

دسته بندی